Chrániče matrací

 

Chrániče matrací jsou moderní pomůckou pro každou domácnost. Ochrání matraci, kterou díky nim nemusíte tak často měnit, což Vám ušetří nemalé peníze. Chránič matrace lze totiž snadno sejmout a pravidelně prát. V rozích jsou opatřeny gumou tak, aby se daly snadno k matraci přichytit a neposouvaly se během spánku. Zpravidla se odlišují dva základní druhy chráničů matrací, a to sice podle účelu, k jakému mají sloužit. 

 

Nepropustný chránič matrace

 

Nejen pro malé děti a seniory je určen nepropustný chránič matrace. Ten zachytí všechny nečistoty a pot uvnitř tak, aby k matraci nic neproniklo, a následným vypráním se jich snadno zbavíte. Nepropustný chránič matrace totiž obsahuje PU zátěr, který zabraňuje prosáknutí tekutin k matraci a zároveň je horní vrstva chrániče tvořena měkkou a prodyšnou froté vrstvou. Moderní chrániče matrací jsou velice užitečné, jelikož matrace samotná není vystavena tolika vlivům prostředí a déle vydrží.

 

          chrániče matrací
 

Komfortní chránič matrace

 

Jako druhou variantu pro ochranu matrace lze zvolit chránič matrace bez nepropustné vrstvy z řady Clinic. Tento chránič matrace je velmi měkký a zvyšuje tak komfort spaní.  Zároveň představuje ochranu pro matraci před prachem a dalšími alergeny, kterých se následně jednoduše zbavíme vypráním.

 

Nepropustné froté prostěradlo

 

Jako ochrana matrace může sloužit i froté prostěradlo, jehož součástí je stejně jako u chrániče i polyuretanová membrána zabraňující prosakování tekutin do matrace. Froté prostěradla jsou vyráběna ze 100% bavlněného froté, mají proto skvělé absorpční vlastnosti a jsou velice pohodlná.

 

          nepropustné froté prostěradlo

 

Na chrániče doporučujeme ložní povlečení.