Zdravotní obuv je dobrá prevence před bolavými nohami

 

Bolest nohou postihuje většinu naší populace. Důvodem jsou predispozice, nadváha, špatné obutí nebo prostě daný životní styl. Problémy s nohami ohrožuje zejména typické profese. Mezi těmi nejčastěji se opakujícími se problémy s bolavými nohami (a následně i lýtky, kyčlemi a zády) jsou zmiňovány prodavačky, kadeřnice a servírky.
 

Pamatujte na to, že prevence je důležitá. I když ke zmíněným problémům nepatříte, vyplatí se vám vhodná zdravotní obuv, která vaše nohy udrží v komfortu a v pohodlí. Věřte, že se vám taková investice vrátí.


Pečujte o své nohy, vrátí se vám to


Zmíněné profese jako kadeřnice, prodavačky nebo obsluha v restauracích musejí brát zdravé nohy jako pracovní nástroj, bez kterého své zaměstnání nemohou dost dobře vykonávat. O nohy bychom měli přiměřeně pečovat i my všichni ostatní.


Zdravotní obuv od PP-servis.eu


Od toho, v jakém je máme stavu, zda nás trápí deformity, otlaky nebo kuří oka, se odvozuje i to, jak se cítíme a jak nám celkově je. Trvalé a dlouhodobé problémy se odrazí nejen v bolestech (v samotných nohách, ale i v lýtkách, kyčlích nebo dokonce až na krční páteři), ale hrozí vám i nepříjemné migrény.


Základem je vhodná obuv

Z anatomického pohledu je noha komplikovaná svou stavbou. Tvoří ji na tři desítky kostí. A k nim i svaly a vazy, které vše dohromady spojují. Jednostranným přetěžováním (intenzivní namáhání při sportu nebo naopak zmíněným dlouhým postáváním) či jiným civilizačním neduhem – paradoxně nedostatkem pohybu – dochází o ochabování svalů a k uvolnění spojujících vazů. A problém s plochou nohou je na světě.


Velkým problémem je obutí. Nejde jen o boty na vysokém podpatku, střevíčky s příliš úzkou špičkou. Nohám nesvědčí ani oblíbené baleríny s měkkou plochou podrážkou ani boty s nevhodně tvarovanou stélkou. Naopak zdravotní obuv umožňuje vaší noze dostatek možností k ohybu, podporuje klenbu nohy, má správně anatomicky tvarovanou stélku a mají dostatečně prostornou špičku.